Vydejte Ultra HD kolekci se všemi pořady s Tomášem Holým


Prosím hlasujte a přepošlete kamarádům, vydavatelé nevěří, že by se prodalo aspoň 1000 kusů.
 

Edit: Výzvu podpořila řada známých osobností, například režisérka Tomášova filmu Prázdniny pro psa, Jaroslava Vošmiková, syn scénáristy Oty Hofmana /Pan Tau, Návštěvníci, Lucie, postrach ulice, Setkání v červenci, Připoutejte se, letíme nad Atlantidou, Chobotnice z II. patra...../ a řada někdejších dětských herců té doby.

 

Tomáš Holý bezesporu byl a stále je největší dětskou hereckou hvězdou a to jak v československém, tak i ve světovém měřítku. Přesto, že jako dospělý nikdy nefilmoval a jeho aktivní kariéra trvala pouhých 6 let, zapsal se do dějin československého filmu a televize tak, jako málokdo. Jeho filmy plné pohody mají dodnes vyjímečnou sledovanost.

Letos by Tomáš oslavil padesátiny. Oslavme je s kompletní kolekcí.

Chtěli bychom, aby se i Tomáš Holý dočkal reprezentativní kolekce všech pořadů, ve kterých se objevil. Mnoho z nich totiž leží v archívech a od Tomášova odchodu nebyly reprízovány, ani vydány na DVD a BluRay.

Tuto iniciativu berte prosím jako petici a výzvu.

České televizi,

Národnímu filmovému archívu,

a pamětníkům, kteří byli u toho.

 

My,  níže podepsaní

Požadujeme vydání všech dochovaných materiálů, s Tomášem Holým, na discích BluRay a DVD.  Přednostně ve 4K rozlišení. Tam, kde je to technicky možné, ať jsou znovu načteny z filmového materiálu v kvalitě vhodné pro dnešní UHD televizory a domácí projektory. Přimlouváme se za vytvoření komentářových stop s pamětníky, dokud ještě žijí. Podobně, jako to dělají např. otec a syn Svěrákovi. Natáčení filmu s Tomášem bylo jistě plné zážitků a příhod a bylo by škoda, kdyby nebyly zaznamenány pro další generace. Pokud se zachovaly nějaké materiály z natáčení, fotografie, prosíme o nějaké ty bonusy.

Žádáme, aby byl konečně zakoupen a vydán i německý seriál Unterwegs nach Atlantis, ve kterém Tomáš také hrál. Tento seriál byl natočen z větší části u nás, souběžně s legendárními Návštěvníky. S nimi má společného i autora Otu Hofmana. Kromě Tomáše Holého v něm můžeme vidět více českých herců: Mahulenu Bočanovou, Rudolfa Hrušínského nejstaršího nebo třeba Jana Pohana.

autor výzvy, Tomáš Franke

Vaše jméno
Město
Váš e-mail (nebude zveřejněn)
Komentář (volitelný)
 

Vaše data budou považována za důvěrná, nebudou poskytována dalším osobám a budou použita pouze jako hlas v této výzvě.

Podepsalo 2219 lidiček